30.11.2016 г.

Утре е второто старозагорско дерби

Утре е второто старозагорско дерби в елитната футболна група. Съдийската комисия на Българския футболен съюз определи Владимир Вълков за главен съдия на старозагорския двубой между отборите на „Верея” и „Берое”. Първата среща завърши при резултат 1:0 за беройци, но верейци са на 7-мо място, с две позиции пред зелено-белите.
Двубоят, който е от 16-я кръг на Първа професионална лига, ще се играе в четвъртък, 1 декември, от 15 часа. Първоначално не бе уточнено къде ще се играе срещата – на стадион „Трейс Арена” или на стадион „Берое”, но в крайна сметка бе избран теренът в кв. "Кольо Ганчев".
Асистенти на Владимир Вълков в срещата ще бъдат Веселин Мишев и Йордан Петров. За четвърти съдия бе определен Мартин Ангелов.
Това ще бъде първият двубой на "Берое", който ще ръководи Владимир Вълков през този сезон. Реферът обаче вече е свирил среща с участието на „Верея” след като ръководи двубоя между старозагорци и „Пирин” в Благоевград в края на октомври. Мачът завърши 1:1.